10 tipov ako oživiť byt po dlhej zime

Vonku panuje typické aprílové počasie, no vy by ste už radi privítali jar? Zažeňte myšlienky na šedivú zimu a rozjasnite svoj byt farbami. Prinášame vám niekoľko tipov, ako si toto čakanie na ozajstnú jar skrátiť a navodiť si v byte príjemnú veľkonočnú atmosféru.

Blog - 10 tipov ako oživiť byt po zime - kvety
  1. Odložte zimné kabáty a zimnú obuv. Rovnako aj všetko, čo ešte súvisí so zimou.
  2. Urobte veľké jarné upratovanie. Zamyslite sa, či sú vaše úložné priestory efektívne využité a zbavte sa vecí, ktoré už nebudete potrebovať. Ak je vám ich ľúto, skúste osloviť napríklad charitu alebo miestny detský domov.
  3. Vpustite do svojho bytu slnko v podobe žltej farby. Stačí keď ňou natriete napríklad rám zrkadla, vymeníte posteľnú bielizeň alebo si zaobstaráte drobné žlté doplnky. Žltá farba sa spája s vitalitou, optimizmom a chuťou do života, preto je dobrým vitamínom proti jarnej únave.
  4. Kvetov nie je nikdy dosť. Nielen že sú lahodné pre oko, ale ak zvolíte napríklad bledé narcisy, vôňu jari budete cítiť na každom kroku. Obľúbenou veľkonočnou alternatívou sú vo váze aj bahniatka či zlatý dážď.
  5. Nakúpte si doplnky. Na jar máme tendenciu nakupovať oblečenie na seba. „Oblečte“ aj svojmu bytu napríklad nový obrus, vankúše, hodiny, či kalendár s jarnými motívmi.
  6. Skrášlite si interiér veľkonočnou výzdobou. Stačia pestrofarebné veľkonočné vajíčka, dekoračné kuriatka a zajačiky. Tí zručnejší si môžu urobiť napríklad veľkonočný stromček – na prútiky z krútenej vŕby povešiame vlastnoručne urobené veľkonočné vajíčka.
  7. Privítajte návštevu ľahkým jarným vencom na vchodových dverách. Na jeho výrobu stačia vetvičky listnatých stromov doplnené drobnými jarnými kvetmi a stužkami.
  8. Oživte byt rastlinami v črepníkoch. Okrem estetického dojmu živej prírody rastliny byt aj zvlhčia a zlepšia jeho vnútornú klímu.
  9. Neochudobňujte o kvety a kvetinové vzory ani kúpeľňu. Dnes je široká škála výberu kvetových motívov na dvere či obklady.
  10. Oprášte záhradný nábytok a pripravte si obľúbenú terasu na večerné posedenia s priateľmi.
Blog - 10 tipov ako oživiť byt po zime - Marazzi Clays Hexagon

Sledujte nás! Každý týždeň Vám prinášame nové zaujímavosti.

FacebookInstagram