2 cm dlažby – nový trend na terasy

Drevo či keramická dlažba? Ak hľadáte bezúdržbový materiál pre vašu terasu, ktorý vám po správnej inštalácii vydrží niekoľko rokov, odpoveď je jednoznačná. Gresová keramická dlažba s hrúbkou 20 milimetrov.

20 mm dlažba Marazzi – Plaster 20
20 mm dlažba Marazzi – Rocking 20
20 mm dlažba Porcelaingres – Urban 20

NA ZÁHRADU AJ DO BUSINESS CENTRA

Keramická gresová dlažba dokáže svojím zložením a mnohými farebnými variantmi zabezpečiť plynulý prechod z interiéru rodinného bytu do exteriéru. Využijete ju na terasách, verandách, schodoch, balkónoch a lodžiách. Môžete si z nej vyskladať prístupový chodník ku dverám domu. Vhodná je i ako obkladový materiál k vonkajšiemu bazénu. Zvoľte si ju ako dlažbu do okolia vašich kancelárií či administratívnych priestorov a business centier.

20 mm dlažba Rako – Kaamos Outdoor
20 mm dlažba Rako – Quarzit Outdoor

JEDNODUCHÁ INŠTALÁCIA

Podkladový materiál pre dvojcentimetrovú gresovú keramickú dlažbu môže byť rôzny. Trávnaté plochy, štrk, piesok alebo pevná betónová plocha.

Pri pokladaní dlažby do trávy musí byť zachovaná špára vo veľkosti minimálne 4 cm, ktorá zabezpečí rast trávy medzi dlaždicami. Podklad tvorí vrstva štrku s frakciou väčšou ako 4 mm. Gresová dlažba sa umiestňuje tak, aby siahala 0,5 – 1 cm pod úroveň zeme.

Ak je podkladovou vrstvou štrk, je nevyhnutné, aby boli okolo celej plochy, kde bude dlažba pokladaná, vytvorené betónové obrubníky. Minimálne 4 mm medzery je možné vyplniť pieskom obohateným o cement. Osadenie tak bude pevnejšie.

Keramickú dlažbu osadenú do piesku využijete v priestoroch plážových ihrísk, prírodných či umelých pláží. Hrúbka piesku by mala byť minimálne 5 cm a pri pokládke by mal byť povrch úplne vyhladený.

Pri verejných, ale i obytných plochách je možné gresovú dlažbu v hrúbke 2 cm položiť aj na pevný povrch prostredníctvom flexibilného lepidla. Škáry o veľkosti 5 mm vyplňte škárovacou hmotou, nezabudnite na dilatáciu. Na finále podlahu očistite od vzniknutých nečistôt.

Trendovou a originálnou formou pokladania takejto dlažby je tzv. zdvojená pokládka. Realizuje sa prostredníctvom plastových terčov. Tie sa umiestňujú na vyspádovanú plochu ošetrenú hydroizolačnou vrstvou. V ďalšom kroku sa na terče pokladá keramická dlažba. Vďaka osadeniu do terčov vznikajú medzi jednotlivými dlaždicami rovnako veľké škáry.

Eternovica – terče na pokladanie dlažby

SUPERHRDINOVSKÉ VLASTNOSTI

Dizajnéri oceňujú digitálnu technológiu výroby tejto dlažby, ktorá umožní dokonalú imitáciu dreva, betónu alebo kameňa. S garantovanou farebnou stálosťou, vysokou eleganciou a osobitým štýlom. Každodenný používateľ tejto podlahy ocení tieto vlastnosti:

  • vysoká odolnosť proti tlaku a záťaži, tvrdosť
  • vysoká odolnosť voči opotrebeniu, extrémna odolnosť voči lomu
  • nízka absorpcia vody, odolnosť voči zmenám teploty
  • protišmyková, testovaná mrazom, chôdzou a dažďom
  • chemická odolnosť, odolnosť voči plesniam, soli a UV žiareniu
  • nenasiakavosť vďaka nepórovitému povrchu
  • jednoduchá inštalácia a údržba, možnosť tlakového čistenia

V ponuke sú už aj dlažby s hrúbkou 30 mm, teda extrémne pevné dlažby. Využiť ich možno ako príjazdové cesty pre automobily do 3,5 tony.

Už ste sa rozhodli? Radi vám ukážeme farebné vzorky na predajni v Žiline alebo Bratislave. Porozprávame sa aj o rôznych možnostiach pokladania tejto dlažby.

Kontaktujte nás

Sledujte nás! Každý týždeň vám prinášame nové zaujímavosti.

FacebookInstagram