5 dní inšpirácie na výstave CERSAIE 2018

Sledovať trendy, ponúkať svojim zákazníkom viac, inšpirovať sa od najlepších. S týmto cieľom sme cestovali do talianskej Bologne na medzinárodnú výstavu CERSAIE 2018, ktorá sa konala na konci septembra.

„Boli sme na tejto výstave ako účastníci už po 20 krát. Prichádzame sem za inšpiráciou, zaujímavými produktami a stretnutiami so svetovými výrobcami a dizajnérmi,“ povedal krátko po návrate z výstavy Ondřej Malovaný, riaditeľ Keramika Soukup Slovensko.

Počas plnohodnotných piatich dní sme sa stretávali s architektami, dizajnérmi, dodávateľmi a obchodníkmi. Videli sme novinky v oblasti keramických obkladov a dlažieb a kúpeľňového vybavenia od najväčších svetových výrobcov. Organizácia tohto podujatia je vždy dokonalá. Prednášky umelcov a architektov, viac ako 112-tisíc návštevníkov.

Úchvatná MUTINA

Jeden z najväčších zážitkov z výstavy bola prezentácia značky MUTINA. Ich špecifikom je, že svoje produkty neprezentujú na výstavisku medzi ostatnými značkami. Svojich klientov, medzi ktorých sa radíme i my, pozývajú priamo do showroomu, kde sú prezentované nové kolekcie na nadchádzajúcu sezónu.

Novinky prezentujú samotní dizajnéri, ktorí vytvárajú pre MUTINU každý rok originálne a nadčasové série. Známi dizajnéri Edward Barber & Jay Osgerby pôsobia v dizajnérskom tíme MUTINY už 5 rokov a stoja za úspešnými sériami MEWS a Mistral.

Kolekcia MEWS je obľúbená pre svoj minimalistický vzhľad. Základné geometrické tvary dizajnéri navrhli v 6 zemitých farebných variantoch, pričom každá farba obsahuje 15 rôznych odtieňov. Tým sa táto séria stala naozaj výnimočnou.

Kolekcii Mistral dominuje hlinená tvarovka. Dizajnéri vsadili na trojrozmerné prvky, ktoré možno upraviť do rôznych kompozícií. Horizontálnej, vertikálnej, otvorenej i zatvorenej. Séria sa pre svoju variabilitu stala veľmi obľúbenou medzi architektmi a dizajnérmi.

Tento rok si Edward Barber & Jay Osgerby pripravili dve nové nadčasové série, ktoré na výstave predstavili. Primavera a Lane.

Kolekciu Lane charakterizuje glazovaný povrch malých formátov pripomínajúci vzhľad lícovej tehly. Dizajnéri sa inšpirovali mestom Londýn a jeho roztónovanými fasádami tehlových domov. Séria prináša 3 verzie Base, Poly a Mono. Základná verzia Base je tvorená piatimi základnými zemitými farbami. Každá z nich predstavuje zmes rôznych tónov (podobne ako pri kolekcii Mews). Poly pridáva do vzhľadu viacero farebných prvkov a Mono využíva iba dve základné farby, a to čiernu a bielu vo viacerých tónoch. Kolekcia takéhoto rozsahu umožňuje nekonečné množstvo kombinácií u vás doma.

Dizajnéri pri kolekcii Primavera vložili do prírodne pôsobiaceho základu malé farebné keramické vložky. Sú vkladané úplne náhodne, čím vytvárajú jedinečnú a neopakovateľnú textúru. Séria je dostupná v 5 farebných variantoch s hrúbkou 6mm vo viacerých formátoch (120×240 cm, 120×120 cm, 40×120 cm), ktoré sa dajú navzájom kombinovať.

V predajni Keramika Soukup budú novinky značky MUTINA dostupné čoskoro.

Viac o značke MUTINA

Betón zjemnený doplnkami

Základným materiálom moderného industriálneho dizajnu je surový betón. Prijateľné sú aj jeho alternatívy v podobe keramických obkladov a dlažieb vo farbe betónu. Svoje miesto si našiel v kúpeľniach i kuchyniach. Nachádza sa na podlahách i stenách, stropoch či schodoch. Aj na CERASAIE 2018 mu prináležalo čestné miesto. Bol kombinovaný s vkusnými doplnkami, nepôsobil chladne, šedo a neosobne.

Viac kúpeľní vo vzhľade betónu

Veľkoformátové gresové materiály

Gres vzniká vypálením zmesi rôznych prírodných materiálov ako sú kamenná drvina, íly, minerálne farbivá či piesok. Následne je rozomletý na prach a pod tlakom zlisovaný. Moderná digitálna tlač umožňuje vytvoriť dizajn imitujúci kameň, mramor, betón a iné prírodné materiály.

Gresové materiály sú dopytované, stávajú sa obľúbeným variantom s výbornými technickými vlastnosťami, nahradzujú prírodné materiály.

Veľkoformátový gres s imitáciou mramoru, či betónu bol opakovane prezentovaný aj na CERASAIE 2018. Využiť ho možno ako deliacu stenu, nadčasový obraz či solitér. Výrazná kresba predurčuje tento materiál ako dominantný prvok v rámci navrhovaného priestoru.

Kúpeľne – obklady a dlažby rozmeru 80 x 80 cm

Kúpeľne – obklady a dlažby rozmeru 60 x 120 cm

Geometrické tvary

Svetoví dizajnéri naďalej používajú vo svojich návrhoch nových sérií geometrické tvary a vzory. Na CERSAIE 2018 sme sa mali možnosť presvedčiť sa, že tento trend z uplynulých rokov stále pretrváva. Umelci však upozorňujú na jeden podstatný fakt. Štvorce, nepravidelné mnohouholníky a trojuholníky kombinujte vždy s jednoduchým základným materiálom.

Pozrite si naše kolekcie s geometrickými vzormi

Zaujali vás naše inšpirácie? Ak hľadáte materiál, ktorý by vdýchol dušu vášmu domu či bytu, pokojne nás kontaktujte. Po výstave CERSAIE 2018 sme plní inšpirácií a odhodlaní pomôcť vám s výberom tých najvhodnejších materiálov.

Kontaktujte nás

Sledujte nás! Každý týždeň vám prinášame nové zaujímavosti.

FacebookInstagram