600 strán inšpirácií z nového katalógu

Veľkoformátové dlažby, geometrické tvary a podlahy hrubé 2 cm. To sú top trendy z nového katalógu na rok 2020. Na 600 stranách sa nachádzajú obklady a dlažby svetových (nielen) talianskych značiek. Zaradili sme tiež 65 noviniek. Vybrané z nich boli prezentované na medzinárodnej výstave CERSAIE, na ktorej sa pravidelne zúčastňujeme. Vybrali sme pre vás tie najzaujímavejšie. Nech sa páči, inšpirujte sa.

DLAŽBA VO FORMÁTE XXL

Veľkoformátové obklady a dlažby sú moderné už pár rokov. V roku 2020 tento trend pokračuje. Takmer každá svetová značka rozširuje ich ponuku. Položenie veľkoformátovej dlažby si vyžaduje zručného majstra a vynikajúcu podkladovú vrstvu. Podlaha XXL rozmerov skvele vynikne vo veľkom priestore. Vzniká tu menej škár, vytvára sa opticky jednoliaty priestor.

Úvodná dvojstrana nového katalógu patrí práve veľkoformátovým dlažbám. Dizajnéri pracujúci pre značky Porcelaingres, Marazzi, Leonardo a ABK ich prinášajú v rôznych farbách, štruktúrach i rozmeroch.

Porcelaingres v sérii Urban Great prináša novú generáciu veľkých formátov v hrúbke 6 mm. Sivé odtiene, ale aj farba Ivory a Sand, sú ideálnymi do veľkometrážnych mestských bytov, novostavieb a vstupných moderných priestorov. Séria Royal Stone Great je variabilnejšia. Až 5 rôznych formátoch umožní pokrytie nielen podlahových plôch, ale i stien. Textúra kombinuje kameň a mramor do elegantného vzhľadu. Obklad v sérii Great Royal Stone je dostupný v 3 farebných prevedeniach.

Pozrite si celú sériu PORCELAINGRES – Urban Great

Pozrite si celú sériu PORCELAINGRES – Royal Stone Great

V časoch digitálnych je presun textúry, či už jemnej alebo mramorovo žilovej, výrazne jednoduchšia. Dizajnéri zo spoločnosti Marazzi hľadali pri tvorbe série Grande Marble Look inšpiráciu v slnečnom Toskánsku i čarovnom Benátsku. V ponuke nového katalógu sú dostupné 2 formáty, a to 120×278 cm a 120×240 cm. Na milovníkov dreva mysleli dizajnéri v sérii Vero. Kolekcia je inšpirovaná dubovým drevom. Na prvý pohľad tento obklad aj vyzerá ako drevo. Nenechajte sa zmiasť. Stále ide o keramickú dlažbu.

Pozrite si celú sériu MARAZZI – Grande Marble Look

Pozrite si celú sériu MARAZZI – Vero

Taliansky výrobca Leonardo sa najčastejšie vo svojich sériách zaoberá povrchmi s efektami kameňa. Zdroje pre inšpiráciu spoločnosť Leonardo hľadá v prírode. V sérii ONE dodáva porcelánovú kameninu v dvoch povrchových úpravách, a to lesklej a jemnej naturálnej. Overcome, séria s vysokým technologickým podielom na výrobe, je unikátna. Materiál na jej výrobu sa získava zmiešaním ušľachtilých surovín bez zásahu do digitálnej dekorácie na povrchu. Výsledkom je kus, ktorý je odlišný od toho predchádzajúceho. Na pozadí sa nachádzajú náhodné viacfarebne zrná a vločky.

Ideálne riešenia pre bytové i administratívne priestory od ABK sú zhmotnené v sérii Interno 9 Wide. Odtiene pripomínajúce zoxidované kovy a zmiešané farby cementu a živice. Najobľúbenejší je hrdzavý dizajn vo farbe „Rust“ a vo formáte 160×320 cm.

Pozrite si celú sériu ABK – Interno 9 Wide

EQUIPE – značka plná geometrie

Tešíme sa zo značky EQUIPE, ktorá má v našom katalógu premiéru. Vkusné a farebne výrazné geometrické série tejto značky pristanú modernej kuchyni i kúpeľni. V ponuke máme série Arrow, Metro, Rhombus a Magma.

Séria Arrow ponúka obklad inšpirovaný tvarom šípky v jednofarebných variáciách. Naším favoritom medzi farbami sa stal jednoznačne Blue Canard. V sérii Metro nájdeme biele a jednofarebné vzory, ku ktorým dizajnéri pridali 2 výrazne farebné patchwork vzory.

Pozrite si celú sériu EQUIPE – Arrow

Pozrite si celú sériu EQUIPE – Metro

Dlaždice zo série Rhombus si nakombinujte v akýkoľvek farbách a geometrických tvaroch. Je to prudko kreatívna séria. Ponúkané série značky EQUIPE uzatvára obdĺžnikový obklad v sérii Magma. Vkusný, hravý a ľahko kombinovateľný.

Pozrite si celú sériu EQUIPE – Magma

Podlaha s hrúbkou 2 cm

Vlastnostiam a pokladaniu 20 mm keramických obkladov a dlažieb sme sa venovali v tomto blogu. Ide o stálofarebý materiál, ktorý neovplyvňuje striedanie extrémnych teplôt. Pri hrubých, 2 cm dlažbách si môžete zvoliť viaceré štýly pokladania. Ak zvolíte „pokládku na terče“ je možné dostať sa veľmi rýchlo k poškodenej časti hydroizolácie, prípadne pod dlažbou viesť inžinierske siete.

Český výrobca RAKO v sérii Piazzetta ponúka outdoor dlažbu v dizajne hrubozrnného betónu, cementu. Dizajnéri odporúčajú tmavé dlažobné kocky položiť ďalej od seba a do škár nasypať biely kameň. Vyzerá to výnimočne. V sérii Rebel Outdoor túto 20 mm dlažbu prispôsobil do betónového vzhľadu. Jemná štruktúra reliéfneho matného povrchu dopĺňa opotrebovaný, poškrabaný vzhľad.

Pozrite si celú sériu RAKO – Rebel Outdoor

ABK prinášajú v kolekcii Eco-chic keramickú podlahovú krytinu s motívom teplého dreva. Je elegantná a maximálne univerzálna. Množstvo sivých odtieňov v dlaždiciach formátu 60×60 ponúka zas Ceramica Color nielen v hrúbke 2, ale aj 3 centimetre.

Pozrite si celú sériu CERAMIKA COLOR – Stark 20

Nový katalóg prináša 600 strán inšpirácii, 65 úplných noviniek, 95 kúpeľňových sérii a 113 podlahových sérií. Katalóg si aktuálne stiahnete na webe, prípadne na vyžiadanie vám ho pošleme domov. Katalóg je dostupný zdarma aj v našich predajniach v Bratislave, Žiline a Liptovskom Mikuláši, kde vás ochotne obslúžime.

Chcete vedieť viac o najnovších trendoch zo sveta keramických dlažieb a obkladov? Radi vám pomôžeme vo výbere dokonalej keramiky pre váš interiér či exteriér.

Kontaktujte nás

Sledujte nás! Každý týždeň vám prinášame nové zaujímavosti.

FacebookInstagram