Ako si vybrať dlažbu k bazénu?

Dlažba pekná, moderná a farebne zladená s domom. Bude to stačiť? Odpoveď je nie. Pri výbere dlažby (nielen) k bazénu dbajte na technické parametre. Nechcete si predsa počas letného relaxu vyvrtnúť členok na kvapkách vody alebo ju po prvej zime meniť kvôli nedôslednému výberu.

Na čo treba myslieť pri výbere?

Aby ste sa vyhli nepríjemným zraneniam, dlažba by mala mať protišmykovú úpravu. Prebytočnej vode sa dá zabrániť aj tým, že zvolíte dlažbu, ktorá rýchlo schne, má minimálnu nasiakavosť a je odolná proti vlhku. Prechádzať po dlažbe budete aj počas horúcich letných dní. Preto je nevyhnutné, aby dlažba na bosých nohách nepálila. Pri výbere zohľadňujte aj ďalšie parametre:

  • odolnosť voči chemikáliám potrebným na údržbu vody v bazéne
  • rezistencia proti plesniam a iným škodcom
  • dostatočná záťažovosť
  • odolnosť voči vysokým teplotám (ale aj voči mrazu) a UV žiareniu
  • životnosť a stálofarebnosť
  • náročnosť na údržbu

Marazzi – Ceppo di Gré

Snívali ste o dovolenke pri mori a COVID-19 vám zmenil plány? Dlažba Ceppo Di Gré v sebe nesie typický taliansky kameň s veľkými “kamienkami”, ktorý vás myšlienkami prenesie na Apeninský polostrov. K dispozícii sú dva studené a dva teplé odtiene doplnené 3D mozaikou. Séria ponúka rôzne formáty a hrúbky, ktoré umožňujú prepojiť interiér a exteriérom v dokonalom súlade.

Marazzi – Ceppo di Gré (na webe Maraazi)

Marazzi – Ceppo di Gré (v našom online katalógu)

Marazzi – Rocking 20

Keramická gresová dlažba Marazzi – Rocking 20 s hrúbkou 20 mm dokonale vynikne pri vašom bazéne. Intenzívny nádych nádherných kameňov ponúka všestranné riešenie pre vonkajšie i vnútorné použitie. Dizajn je vytváraný digitálnou technológiou, vďaka ktorej je povrch na nerozoznanie od prírodných materiálov.

Marazzi – Rocking 20

RAKO Stones

Český výrobca RAKO prináša sériu Stones inšpirovanú prírodným kameňom. Gresová dlažba je vhodná k interiérovým i exteriérovým bazénom. Viaceré formáty umožňujú kombinovať dlažbu v okolí bazénu rôznorodým spôsobom. Séria Stones je univerzálne sivá, technicky funkčná a cenovo dostupná.

Rako – Stones (na webe Rako)

KRONOS

Luxusné obloženie bazénov dlažbami značky KRONOS je vhodné nielen k rodinným domom. Svoje využitie nájde pri bazénoch, v hoteloch, apartmánoch alebo iných ubytovacích zariadeniach. Obklady KRONOS majú nezvyčajne elegantný vzhľad.

Priezračne čistá voda v bazéne vynikne viac v spojení so sklenenou mozaikou Vidrepur Colors. Ak ju použijete aj ako olemovanie, bazén sa stane neodolateľnou dominantou záhrady, ktorá bude lákať na osvieženie. Dokonale sa hodí aj do sauny. Výroba Viderpur ponúka aj svietiacu mozaiku, ktorá vynikne v hotelových a apartmánových bazénoch počas nočných hodín.

Vidrepur – Colors

Cesta k bazénu, cesta do raja

Najskôr si vychutnať kávu a dezert na terase, krátko potom sa ovlažiť v bazéne. Ako spojiť terasu s bazénom? Vyskúšajte to jemnou cestičkou, ktorú obložíte vonkajšou dlažbou Marazzi – Treverkhome 20 o hrúbke 2 cm. Dizajn tejto dlažby je vytváraný digitálnou technológiou, vďaka čomu je na nerozoznanie od dreva. Vďaka svojim vlastnostiam je ideálnou voľbou na exteriérové využitie.

Vydláždiť cestu k bazénu si môžete aj dlažbou Treverkmade20+ . Taktiež ide o dlhotrvácnu hrubú dlažbu. Bližšie informácie o vlastnostiach a pokladaní tejto dlažby si prečítajte v tomto blogu:

2 cm dlažby – nový trend na terasy

Ak patríte medzi tých, ktorí tento rok vymenili piesočnaté pláže za relax pri bazéne, navštívte jednu z našich predajní v Bratislave, Žiline alebo Liptovskom Mikuláši. Radi vám pomôžeme s výberom vhodnej dlažby a doplnkových produktov.

Kontaktujte nás

Sledujte nás! Každý týždeň vám prinášame nové zaujímavosti.

FacebookInstagram