Exteriérová dlažba na celý život

Aj vy ste si toto leto naplánovali rekonštrukciu terasy, parkovacej plochy alebo prístupových chodníkov namiesto dovolenky? Prezrite si inšpiráciu v podobe outdoor dlažieb hrubých 2 cm a ich benefitov v porovnaní s klasickou dlažbou.

7 dôvodov, ktoré vás presvedčia

Benefity 2 cm dlažby sú nesporné. Hľadáte dlažbu, ktorú nebudete každých 5 rokov meniť a moderná bude aj keď vyrastú vaše deti? Prečítajte si 7 dôvodov, pre ktoré si vybrať dlažbu hrubú 20 mm.

  1. Dizajn je vytvorený digitálnou technológiou, povrch je tak atraktívnejší. Na prvý pohľad je ťažké rozlíšiť túto dlažbu od prírodných materiálov (napr. dreva).
  2. Dlažba je stálofarebná, farba sa časom nemení. Odoláva blednutiu farieb, ktorú spôsobujú poveternostné podmienky a UV žiarenie.
  3. Povrch dlažieb nie je pórovitý, nevznikajú žiadne viditeľné škvrny (napr. olejové). Spôsobuje to úplná nenasiakovať povrchu.
  4. Jednoduché čistenie a možnosť tlakového umývania ocenia predovšetkým praktickí užívatelia. Požiadavka nízkej údržby zaznieva z úst našich zákazníkov opakovane.
  5. Dlažba hrubá 2 cm je odolná voči machu, plesniam a soliam. Odoláva UV žiareniu, tvorbe škvŕn aj pôsobeniu chemikálií.
  6. Extrémna odolnosť proti lomu, odolnosť proti vysokej záťaži. Tvrdosť a pevnosť sú vynikajúce mechanické vlastnosti týchto dlažieb.
  7. Mrazuvzdornosť je bežná vlastnosť tenších dlažieb. Pri tejto dlažbe je to samozrejmosťou.

Dizajn a funkčnosť v jednom

Keramická gresová dlažba s hrúbkou 20 mm elegantne splynie so záhradou. Moderný dizajn umožní, aby sa vonkajšie priestory stali prirodzeným pokračovaním interiérov rodinných domov a skvelým miestom pre oddych. Taktiež je zárukou extrémnej odolnosti voči záťaži a tlaku. Stáva sa tak vhodnou voľbu nielen pre obytné, ale aj pre verejné plochy.

Marazzi – Treverkhome 20, Treverkmade 20, Rocking 20 a Plaster 20

Taliansky výrobca Marazzi ponúka širokú škálu 2cm outdoor dlažieb – Treverkhome 20, Treverkmade 20, Rocking 20 a Plaster 20. Originálny dizajn dlažieb vytvára harmonický celok medzi interiérom a exteriérom. Jednoduchá pokládka na trávu umožňuje vytváranie chodníkov a iných dizajnových riešení, ktoré sú v harmónii so záhradným vybavením a dokonale zvýrazňujú architektonické prvky. Gresová dlažba sa tiež jednoducho inštaluje na štrk a piesok a vytvára tak štýlové usporiadania a kompozície. Využiť ju možno k bazénu či otvorenej terase.

MARAZZI – Treverkhome 20

MARAZZI – Rocking 20

MARAZZI – Plaster 20

ABK – Eco Chic 20

Dva centimetre hrubá keramická gresová dlažba Eco Chic od ABK uspokojí milovníkov dreva a pocitu ‚tepla domova‘. Dlažbu s dizajnom a štruktúrou prírodného dreva je možné použiť do obytného priestoru ako aj na terasu, či chodníky, verandy, terasu, vonkajšie schodisko a vytoriť tak z vášho domova kompaktný dizajnový celok.

RAKO – Saloon Outdoor, Piazetta Outdoor, Rebel Outdoor, Quarzit Outdoor, Kaamos Outdoor

Keramickú gresovú dlažbu rôznych farieb a rozmerov ponúka český výrobca RAKO. Dlažby v odtieňoch sivej, hnedej a bielej sú vhodné nielen k rodinným domom, ale príjemne doplnia aj okolie polyfunkčných objektov a administratívnych budov.

RAKO – Rebel Outdoor

RAKO – Quarzit Outdoor

RAKO – Kaamos Outdoor

Ceramika Color – Suomi 20, Stark 20, Downtown 20, XXL 20 a Spectre 20

Vonkajšia dlažba od Ceramika Color bola intenzívne testovaná rôznymi faktormi: chôdzou, ľudí, dažďom, mrazom a zmenami teploty. V dôsledku tohto spĺňa základné požiadavky akou sú vysoká odolnosť voči opotrebeniu, nízka absorpcia vody, odolnosť voči zmenám teploty a chemická odolnosť. Dizajnéri z Ceramika Color ponúkajú 5 sérií inšpirovaných kameňom, betónom a drevom.

Keramická gresová dlažba 20 mm postupne nahradzuje prírodný kameň a betónové dlažby s vysokou nasiakavosťou v projektoch súčasných moderných stavieb. Vďaka tejto dlažbe môžete mať terasu, vonkajšie posedenie alebo záhradu podľa vlastných predstáv.

PORCELAINGRES – Urban 20

Rôzne spôsoby inštalácie

Podkladový materiál pre dvojcentimetrovú gresovú keramickú dlažbu môže byť rôzny. Trávnaté plochy, štrk, piesok alebo pevná betónová plocha. Pri pokladaní dlažby do trávy musí byť zachovaná špára vo veľkosti minimálne 4 cm, ktorá zabezpečí rast trávy medzi dlaždicami.

Ak je podkladovou vrstvou štrk, je nevyhnutné, aby boli okolo celej plochy, kde bude dlažba pokladaná, vytvorené betónové obrubníky. Keramickú dlažbu osadenú do piesku využijete v priestoroch plážových ihrísk, prírodných či umelých pláží.

Pri verejných, ale i obytných plochách je možné gresovú dlažbu v hrúbke 2 cm položiť aj na pevný povrch prostredníctvom flexibilného lepidla. Trendovou a originálnou formou pokladania takejto dlažby je tzv. zdvojená pokládka. Realizuje sa prostredníctvom plastových terčov. Tie sa umiestňujú na vyspádovanú plochu ošetrenú hydroizolačnou vrstvou. V ďalšom kroku sa na terče pokladá keramická dlažba.

Bližšie informácie o rôznych možnostiach pokladania 20 mm dlažby nájdete v článku 2 cm dlažby – nový trend na terasy.

Ak váhate, prípadne potrebujete doplňujúce informácie týkajúce sa poklády tejto dlažby, pokojne nás navštívte v našich predajniach v Bratislave, Žiline alebo Liptovskom Mikuláši.

Kontaktujte nás

Sledujte nás! Každý týždeň vám prinášame nové zaujímavosti.

FacebookInstagram