Naši dodávatelia aj tento rok hviezdili na Salone del Mobile 2024

Talianske Miláno. Hlavné mesto designu. Svetová výstava Salone del Mobile 2024. Od 16.4.- 21.4. tu prezentovali novinky tie najikonickejšie značky výrobcov nábytku a kúpeľňového vybavenia.

Medzi nimi nechýbali naši najväčší dodávatelia. Pozrime sa spoločne na zhrnutie toho najzaujímavejšieho, čo ste na výstave mohli vidieť a zažiť.

Dizajnová výstava LAUFEN

To, že výrobca LAUFEN tvorí ikonické produkty v jedinečnom dizajne, vieme. A vieme už aj to, že LAUFEN na každej výstave naprieč európskymi metropolami designu, tvorí nezabudnuteľnú prezentáciu produktov s obrazovými a video inštaláciami, ktoré nevynechali ani tento rok. Jednoducho, novinky predstavili tak, že POP UP LAUFEN SPACE zaujal každého, kto išiel okolo.

Ikonická a zjednodušená stolička TON

Tento rok sa niesol v duchu nových začiatkov aj úcty k minulosti. Jedným zo symbolom bola ikonická stolička 14. Prvýkrát bola vyrobená v roku 1859 a ovplyvnila vnímanie sériovo vyrábaného nábytku.

Výrobca ikonických stoličiek Ton na výstave predstavil novinku – zjednodušenie stoličky 14 od švédskych dizajnérov Cleasson Kovisto Rune. Je praktická, je dizajnová. A ocení ju v domácnosti každý, kto má rád originálne a minimalistické kúsky.

Pozrite si video TON na Salone del Mobile 2024

Pozrite si video TON dokonalé zjednodušenie ikonickej stoličky 14

RAVAK a expozícia s penou

Hneď v prvý deň výstavy zavalila pena milánsku Fieru. Bola to netradičná expozícia nových produktov výrobcu RAVAK. V časti International Exhibition zastúpila firma RAVAK Českú republiku ako jediná. Konkrétne sme počas tejto expozície mohli vidieť 5 nových sérií.

Názov projektu bol „Rolling Foams“, čo malo reprezentovať valiacu sa silu kúpeľňovej značky, ako vysvetlili samotní dizajnéri expozície Vrtiška a Žák.

Pozrite si video RAVAK na Salone del Mobile 2024

Hotelový apartmán MARAZZI

Náš najväčší a váš obľúbený dodávateľ MARAZZI vytvoril netypickú výstavu vo forme hotelového apartmánu. Elegantným dizajnom miestnosti predstavili série THE TOP Stone Look a Marble Look. Produkty si tak návštevníci mohli obzrieť v majestátnom priestore, kam sa série dokonale hodia.

Výstava zožala obrovský úspech a my sa už teraz tešíme, kedy všetky predstavené novinky prinesieme aj k vám domov.

MUTINA posúva hranice

Ronan Bouroullec predstavil dialóg medzi vonkajším a vnútorným svetom za pomoci série nových kolekcií v rámci tohtoročnej inštalácie v Casa Mutina Milano a Spazio Cernaia. Najviac nás zaujala séria Editions. Táto limitovaná edícia obsahuje päť váz a modulárny svietnik, ktoré sú inšpirované rustikálnymi a prírodnými motívmi.

MUTINA znova zdôrazňuje svoju snahu zlepšovať svet keramiky a úzko spolupracuje s dizajnérmi, architektmi a umelcami. Cieľom tejto jedinečnej symbiózy je vyvrátiť tradičné hranice a pravidlá v oblasti povrchových materiálov s ohľadom na kvalitu a estetiku.

Ak potrebujete poradiť od odborníkov, navštívte nás v našich showroomoch. Nájdeme spolu produkty presne podľa vášho vkusu a s výberom vám ochotne poradí náš vyškolený personál.

Alebo si produkty objednajte z pohodlia domova – viac produktov nájdete na našom e-shope.

Sledujte nás! Každý týždeň vám prinášame nové zaujímavosti.

FacebookInstagram