Duravit

www.duravit.de

Dokonca aj spoločnosť so stáročnou tradíciou raz musela začínať ako malá. Všetko to začalo v nemeckom meste Hornberg v roku 1817, keď Georg Friedrich Horn postavil továreň výhradne zameranú na výrobu kameninového riadu. V 1956 sa produkcia vyvinula z kameniny na porcelán, sortiment sa rozšíril a zahŕňal už aj sanitárnu keramiku. To poskytlo platformu pre budúci úspech a takisto predstavilo svetu sanity nové meno – Duravit.

V súčasnosti pôsobí Duravit AG na medzinárodnej úrovni a môže sa pochváliť 10 výrobnými závodmi s počtom zamestnancov viac ako 5 000 po celom svete, čo je známkou obrovskej evolúcie Duravitu, ktorá bola vždy zakorenená v tradícii inovovať. Duravit pokračuje v demonštrovaní svojej dychtivosti prenajatím ďalších teritórií s ich inovatívnymi technológiami, neobyčajným dizajnom a vývojom nových segmentov výrobkov – výroba sanitárnej keramiky, akrylátových vaní a vaničiek a výroba nábytku.

Jednou z neoddeliteľných predností Duravitu je vodcovstvo v udávaní trendu, ktoré zaručuje spolupráca s poprednými svetovými architektmi a dizajnérmi, ako sú napríklad Sieger Design, Philippe Starck, Lord Norman Foster, Phoenix Design, Andreas Struppler, Prof. Frank Huster, EOOS, Jochen Schmiddem, Herbert Schultes alebo Christian Werner.

Duravit - logo - sanita

Ukážkové série