Roca

www.sk.roca.com

Roca začala svoju činnosť ako spoločnosť vyrábajúca liatinové radiátory a v roku 1929 vstúpila spoločnosť Roca do segmentu kúpeľňových priestorov spustením výroby vaní.

Keďže bola spoločnosť Roca vždy pozorná k zmenám v rámci spoločnosti okolo vodnej kultúry, hlavného prírodného zdroja, s ktorým pracuje, v roku 1936 prijala výzvu vyrábať kúpeľňové zariadenie vyrobené zo skleného porcelánu. Neskôr, v roku 1954, začala spoločnosť Roca s výrobou mosadzného zariadenia.

V 90. rokoch skupina začala s prvým krokom medzinárodnej expanzie, ktorá bola založená najmä na zakladaní obchodných pobočiek a podpisovaní zmlúv s miestnymi poprednými značkami. Okrem Portugalska a Francúzska sa začalo zastúpenie spoločnosti Roca rozširovať do Veľkej Británie, Nemecka, Talianska, Ruska, Maroka, Argentíny, Brazílie a Číny.

Zlom v procese internacionalizácie nastal v roku 1999 vďaka akvizícii spoločnosti Swiss Keramik Holding Laufen, v tom čase štvrtého svetového výrobcu. Akvizícia spoločnosti Laufen umožnila skupine posilniť svoju pozíciu na strategických trhoch, na ktorých mala menšie zastúpenie, ako napr. vo východnej Európe, Brazílii a USA.
V roku 2005 spoločnosť Roca ohlásila ambiciózny strategický plán zameraný na segment kúpeľňových priestorov, v rámci ktorého chcela do roku 2006 dosiahnuť svetové prvenstvo v tomto sektore.

Roca - logo - sanita

Ukážkové série