O čom informuje šarža?

Šarža je označenie výroby, ktoré identifikuje jednotlivé parametre a vlastnosti obkladov a dlažieb. 1 výrobná dávka predstavuje 1 šaržu. Táto identifikácia je zárukou, že všetky kusy s jej označením pochádzajú z rovnakej produkcie, a teda sú úplne identické.

Množstvá uvádzané v eshope KERAMIKA SOUKUP SR pre jednotlivé pobočky sú garantované v rovnakej šarži, iba však v rámci jednej pobočky. Nie je teda možné kombinovať množstvá z rôznych pobočiek.

Prečo je šarža dôležitá?

Identifikácia jednotlivých produktov je dôležitá pre dokonalé prevedenie práce, pri reklamáciách, alebo pri neskoršej nutnosti dokúpenia rovnakého produktu.

Ak si zákazník zakúpi produkty rovnakého druhu no inej šarže, môže sa stať, že budú rozličného formátu či odtieňa farby. To môže spôsobiť veľké odchýlky pri osadzovaní produktov (veľký rozdiel medzi spárovaním) či neestetické farebné šachovnice.

Na čo sa šarža vzťahuje?

Dôležitá je najmä, pokiaľ ide o rozmery a farebné odtiene produktov. Obklady a dlažby sa vyrábajú zo zmesí prírodných materiálov a ich zloženie aj koncentrácia sa v každej výrobnej dávke jemne líšia.

Uveďme si jednoduchý príklad

Povedzme, že ste si pred rokom zariadili kuchyňu, kde ste zvolili krásnu sivú dlažbu. Pri poslednom varení sa vám však nešťastne vyšmykol z ruky hrniec, spadol na zem a rozbil jednu z dlaždíc. Vy ju teraz potrebujete nahradiť novou, rovnakou dlaždicou. Nemáte však doklad z kúpy, chýba vám informácia o šarži, poznáte len názov produktu. Domnievate sa, že ste si kúpili rovnaký produkt, no pochádza z inej šarže. Doma po prirovnaní dlaždice k ostatným zistíte, že jej odtieň je viditeľne odlišný.

Rektifikované produkty

Niektorí výrobcovia do svojej ponuky zahrnuli produkty, označené ako rektifikované. Znamená to, že pri výrobe a po vypálení je materiál upravený a zbrúsený do požadovanej veľkosti. V tomto prípade je šarža pri všetkých produktoch rovnaká, nakoľko sa rozmer produktov dá upraviť.

Rektifikované však nie sú všetky produkty na trhu a túto techniku zatiaľ nie je možné aplikovať pre dosiahnutie identickej farby produktov.

Nechajte si poradiť, odložte si objednávku

Ak zariaďujete a chcete sa vyhnúť komplikáciám s nesprávnymi rozmermi dlažby či jej farby, obráťte sa na nás. Náš vyškolený personál vám pomôže s výberom tých správnych materiálov. Tiež odporúčame, aby ste si po zakúpení produktov ponechali objednávkový list.

Navštívte nás

Zaujali vás najnovšie trendy? Ak hľadáte produkty, ktoré by do vášho domova priniesli nový vánok, navštívte nás v našich showroomoch. Sme inšpirovaní a pripravení vám s výberom poradiť.

Tešíme sa na vás !

Kontaktujte nás

Sledujte nás! Každý týždeň vám prinášame nové zaujímavosti.

FacebookInstagram