5 dizajnových tipov ako opticky zväčšiť malú kúpeľňu

Premýšľate, ako premeniť vašu malú a tmavú kúpeľňu na presvetlenú miestnosť, v ktorej sa nebudete cítiť stiesnene? Nie je to také ťažké, ako by sa mohlo zdať. Správny obklad, sanita či kúpeľňové doplnky dokážu hotové zázraky.

Pripravili sme si pre vás 5 overených tipov, ktoré premenia vašu kúpeľňu na nepoznanie.

1. Svetlé obklady, presvetlená kúpeľňa

Malá kúpeľňa či kúpeľňa bez okien potrebuje čo najviac svetla, koľko do nej dokážete dostať. Správne vybraté osvetlenie pomôže, no najlepšie urobíte, ak ho doplníte aj o svetlú farbu obkladov.

Ako príklad z našej ponuky vyberáme sériu Travertin od Ceramica Bianca. Ponúka obklady v jemnej krémovej farbe spolu so svetlo hnedou dlažbou. Tvoria celok, ktorý bude jednoduché doladiť s akýmkoľvek kúpeľňovým nábytkom. A ako bonus vás poteší aj jednoduchá údržba.

2. Obklady a dlažba vo veľkých formátoch

Veľké rozmery navodzujú pocit väčšieho priestoru. Je to šikovný optický efekt, ktorý funguje výborne. Platí tu totiž pravidlo- čím menej škár medzi obkladmi, tým priestrannejšie pôsobiaci priestor. Plocha je ucelená, jednotná a nemusíte venovať hodiny čisteniu škár a stien.

Z našej ponuky sme pre vás vybrali série AlpesAlpes Wide od výrobcu ABK. Obklady sú dostupné vo formátoch 120 x 120 cm a 120 x 180 cm. Vybrať si môžete z moderných neutrálnych farieb, ktoré dodávajú priestoru nádych industrializmu a luxusu.

3. Výrazný dekoratívny prvok

Vyberte si jednu stenu, ktorá bude nosným prvkom kúpeľne. Nemusí to byť veľká plocha, stačí kúsok. Na túto stenu umiestnite vzorovaný obklad alebo obklad s 3D dekoráciou. Kúpeľňa sa opticky zväčší a stena na seba pritiahne všetku pozornosť.

Obľúbeným produktom je séria Subway od Ecoceramic. Svetlé tóny obkladu s 3D dekorom sú ako stvorené pre menšie kúpeľne. Obklad je dostupný v rozmere 33 x 55 cm. Dekorácia je moderná a nadčasová. Skvelo vyzerá umiestnená napríklad v sprchovom kúte alebo za zrkadlom, ktoré opticky zvýrazní.

4. Lesklé a svetlé obklady

Zväčšiť priestor môže aj vhodný výber materiálu. Ideálne taký, ktorý je lesklý. Travertín, vápenec alebo mramor sú vhodné voľby. Najlepšia možnosť je taká, ktorá spĺňa všetky body- svetlé odtiene farieb, lesk aj dekorovanie.

Presne taká je séria Origami od Ecoceramic. Lesklý povrch obkladov s dekoráciou vytvorí modernú miestnosť, ktorá je opticky väčšia a zároveň elegantná. 3D vzorovanie je veľmi nenápadné, vkusné a kúpeľňa vďaka nemu vyzerá ako z dizajnového katalógu.

5. Sprchovací kút bez rámu

Vyššie sme spomínali, že škáry v obkladoch opticky zmenšujú priestor. Rovnaký efekt majú aj rámy na sprchovom kúte. Rámy bývajú hrubé, ťažkopádne a priestor rozdeľujú. Tento neželaný problém odstránite sprchovacím kútom bez rámu.

Z našej ponuky sme pre vás vybrali sprchovací kút Sanswiss Pur PDT4. Ľahko sa čistí vďaka integrovaným pántom so zdvihovým mechanizmom a má na sebe antiplakovú úpravu Aquaperle. Vybrať si môžete zo 7 variant skiel. Je to skvelá a funkčná voľba, ktorá bude vo vašej kúpeľni pôsobiť ľahko a moderne.

Vyberte si z našej ponuky

Pevne veríme, že sme vašu frustráciu z maličkej kúpeľne aspoň trošku zjemnili a že vám naše tipy pomôžu premeniť ju na miestnosť, v ktorej budete radi začínať aj končiť váš deň.

Všetky produkty nájdete na našom e-shope alebo v showroomoch. Pri výbere vám ochotne pomôže náš vyškolený personál. Pri objednaní online vám produkty doručíme priamo domov.

Prajeme príjemné zariaďovanie!

Viac produktov nájdete na našom e-shope, alebo navštívte naše showroomy. S výberom vám ochotne poradí náš vyškolený personál.

Sledujte nás! Každý týždeň vám prinášame nové zaujímavosti.

FacebookInstagram