Maximalizmus: Jeden z horúcich trendov dizajnu v roku 2024

Živé farby, pútavé vzory, netradičné tvary. Tento rok sa nesie v znamení maximalizmu. Konečne trend, ktorý je pre vás to pravé orechové? Radi sa s vami podelíme o všetko, na čo potrebujete myslieť, keď zariaďujete VO VEĽKOM.

Povedzte áno farbám

Vytvoriť maximálne pútavý priestor dokážete výberom správnych farieb. V prípade maximalizmu- čím výraznejšie, tým lepšie. Vyberajte si farebný nábytok, nebojte sa kombinovať a hrať. Máte pri jedálenskom stole 4 rovnaké stoličky? Čo tak mať dve v odlišnej farbe?

Ak chcete interiér podľa najnovších trendov, vyberte si farbu roka podľa Pantone. Je ňou broskyňový odtieň Peach Fuzz. Broskyňová farba rozžiari priestor a umožní vám kombinovať ju s inými výraznými farbami. Funguje výborne s mentolovo zelenou, šedou aj výraznou žltou. Viac sme vám o tejto farbe napísali do blogu, kde sme pridali aj konkrétne produkty z našej ponuky. Blog si prečítate tu.

Pre výrazné steny v kúpeľni, kuchyni či na chodbe, odporúčame obklady značky Equipe. Nové série sú plné sýtych farieb, ktoré si váš domov zamiluje.

Vzory, vzory, vzory

Vzorovaná dlažba je pre vytvorenie maximalistického priestoru ideálna. Vyberte si konkrétny vzor, alebo si vzorovanie vytvorte sami. Vyjadríte tak svoju osobnosť, ukážete svoju kreativitu. Maximalizmus sa ničoho nebojí.

Výborným príkladom je séria Color Studio od Porcelaingres. Je vytvorená na spôsob modernej mozaiky. Môžete ňou skrášliť chodbu, obývačku alebo priestory reštaurácie. Moderné farby a geometrické vzorovanie na prvý pohľad zaujmú. Je na vás, či ju použijete na celú plochu alebo si vyberiete len kúsok.

A čo maximalistická kúpeľňa? V ponuke máme niekoľko sérií s výraznými tapetami. Vyberte si jednu hlavnú stenu, alebo vytapetujte pokojne celý priestor. Vybrali sme pre vás sériu Racconti od Marazzi, sériu Botanica od Ceramica Bianca či Blue Mat od Ceramika Color.

Získajú si vás nebojácnymi vzormi a modernými farbami.

Farby, vzory a neobvyklé tvary

Pokiaľ ide o použitie obkladu v dizajnových projektoch, kombinácia vzorov s neobvyklými tvarmi je fantastický spôsob, ako dosiahnuť maximalizmus v pravom slova zmysle.

Na trhu je čoraz viac obkladov a dlažieb, ktoré sa odchyľujú od tradičných štvorcových a obdĺžnikových tvarov. Ak ste dizajnový fajnšmeker, Mutina je rozhodne pre vás. Tieto obklady sú umením. Výrobca spolupracuje so známymi dizajnérmi a spolu tvoria históriu vo svete obkladov a dlažieb. Omrzeli vás bežné farby, bežné tvary? Obložte si stenu tehlovými obkladačkami. Alebo stavte na série inšpirované prírodou.

Pozrite si sériu Bricks od Mutina

Pozrite si sériu Botanica od Mutina

Ukážte svoju osobnosť

Krása maximalizmu spočíva v tom, že ide o personalizáciu. O vyjadrenie vášho postoja k životu, vášho názoru. Vyberajte si vzory, ktoré sa páčia VÁM. Neexistujú tu pravidlá, nemôžete si vybrať zle.

Ak však potrebujete poradiť od odborníkov, navštívte nás v našich showroomoch. Nájdeme spolu produkty presne podľa vášho vkusu. Alebo si produkty objednajte z pohodlia domova. Ponuku nájdete na našom e-shope.

Pripravení prerábať vo veľkom?

Viac produktov nájdete na našom e-shope, alebo navštívte naše showroomy. S výberom vám ochotne poradí náš vyškolený personál.

Sledujte nás! Každý týždeň vám prinášame nové zaujímavosti.

FacebookInstagram