8 trendov v interiérovom dizajne pre rok 2024 a naša inšpirácia pre vás

Prerábku už viac nemôžete odkladať a zúfalo hľadáte inšpiráciu? Vieme, ako zariaďovať tak, aby bol váš priestor dlhodobo in. V nasledujúcich riadkoch si prečítate o trendoch v interiérovom dizajne, ktoré budete v roku 2024 vidieť často.

1. Zemité odtiene farieb

Zatiaľ čo minulý rok dominoval v interiéroch minimalizmus a na stenách prevládala biela farba, tento rok sú na vzostupe zemité odtiene. Tie môžete zvoliť na steny, podlahy aj nábytok v domácnosti. Neurobíte krok vedľa, ak z farieb vyberiete zelenú, sýtu bordovú, krémovú či hnedú. Práve hnedá týmto farbám dominuje. Obľúbené sú drevené podlahy, drevené dekorácie na stenách aj kožený nábytok.

Skvelým príkladom z našej ponuky sú tmavé odtiene dlažby Treverkchic.

2. Maximalizmus

Dovidenia minimalizmus, tento rok zariaďujeme vo veľkom. Pretože každý centimeter priestoru môže predstavovať príležitosť pre umelecké vyjadrenie. Nebojte sa experimentovať. Kombinujte farby, miešajte textúry. Vytvorte si živé, nebojácne a bujaré miestnosti s názorom. Poobzerajte sa po vzorovaných obkladoch, výrazných tapetách. Vytvorte si farebnú mozaiku.

Tak, ako je to možné napríklad pri mozaikovej sérii Color Studio od Porcelaingres.

3. Výrazné farby najmä v kuchyni

Maximalizmus predstavuje živé a odvážne farby. Pozrite sa okolo seba. Vidíte monotónnu bielu kuchyňu? Priestor, ktorý je síce ľahko dekorovateľný, no zdá sa vám akýsi bez duše? Je čas na farebné kuchynské skrinky. Odvážne farebné obklady. Pokojne aj stoličky pri jedálenskom stole, ktoré sú v odlišných farbách. Vymeňte stereotyp za trochu zábavy. O to viac, pokiaľ ide o kuchyňu. Pretože tá by mala byť o vášni a mala by vás baviť.

Skvelou voľbou sú produkty výrobcu Equipe.

4. Geometria a oblúky

Aby sa váš interiér stal dizajnovým, stačí iba zmeniť tvar. Je na vás, či si zvolíte nový obývačkový stolík, jednu stenu oživíte geometrickým obkladom, alebo vymeníte klasické obdĺžnikové zrkadlá za asymetrické. Tento geometrický dizajnový koncept funguje skvele v malých priestoroch, no ak disponujete väčším, máte viac príležitostí sa vyhrať.

Z ponuky kúpeľňových produktov navrhujeme sériu SONAR od Laufen alebo Option od Geberit.

5. Broskyňová farba

Farbou roka 2024 je odtieň Peach Fuzz. Venovali sme jej blog, kde nájdete aj ponuku našich produktov v broskyňových odtieňoch. Prečítate si ho tu.

S broskyňovou farbou rozjasníte tmavú obývačku, zateplíte spálňu alebo zmodernizujete nudnú chodbu. Peach Fuzz je skvelým výberom najmä, ak v byte nemáte dostatok svetla. Chladné priestory zmení na teplé a útulné. Dá vám pocit pokoja a pohody. To je jej úlohou, preto sa stala farbou roka.

6. Príroda a zelené odtiene

Prírodné prvky nás neopúšťajú ani tento rok. K teplejším a zemitým odtieňom farieb stále patria aj prírodné vzory a dekorácie vo forme živých kvetov. Jednoducho, čím viac prírody v interiéri, tým lepší pocit a silnejší dizajnový zážitok. Veď prečo mať miestnosť bielu, keď môže byť vašim terapeutickým únikom do prírody? Po náročnom dni sa nebudete nikde cítiť lepšie.

Pre upokojujúcu zelenú spolu s prírodným motívom odporúčame sériu Botanica od Ceramica Bianca alebo Norway od Ecoceramic.

7. Luxusná história

Predstavte si kráľovskú izbu. Obrovský nábytok z kvalitného dreva. Luxusné, mäkké textúrované látky. Metalické doplnky. A teraz si predstavte, že tak vyzerá vaša obývačka alebo spálňa. Vyberte si tmavé drevené podlahy. Pokojne ich zvoľte aj ako obklad niektorej zo stien. Doplňte ich o výrazný nábytok. Vyberte si originálne kúsky, ktoré nie sú z masovej výroby. Cíťte sa honosne no zároveň moderne. Tento rok je o modernej histórii s dávkou luxusu.

Našim favoritom je nadčasový rybí vzor série Vero Chevron od Marazzi.

8. Tapety

Čisté a monotónne steny nechávame v roku 2023. Tento rok dávame na steny tapety. Vyberáme si odvážne vzory. Experimentujeme s výraznými farbami. Kombinujeme materiály. Konečne dostávate priestor na to, aby ste sa odviazali a pokojne si vytapetovali celý dom. Produktov je stovky, máte si z čoho vyberať.

My vám ponúkame to najlepšie zo sveta dizajnu a odporúčame sériu Wide&Style Mini od ABK.

Vizualizujte, až potom prerábajte

Novinky zo sveta dizajnu máme za sebou. Veríme, že sme vás inšpirovali a vy už teraz viete, ako bude váš interiér vyzerať. Všetky produkty nájdete na našom e-shope alebo v showroomoch. A ak chcete vidieť, ako budú vyzerať priamo u vás doma, vyskúšajte náš jednoduchý vizualizér. Nahrajte doň fotku interiéru a filtrujte z katalógu našich produktov.

Vizualizér vyskúšate kliknutím sem.

Trendy 2024 - Vizualizujte, až potom prerábajte

Prajeme príjemné zariaďovanie!

Viac produktov nájdete na našom e-shope, alebo navštívte naše showroomy. S výberom vám ochotne poradí náš vyškolený personál.

Sledujte nás! Každý týždeň vám prinášame nové zaujímavosti.

FacebookInstagram