Novinky z medzinárodnej výstavy CERSAIE 2019

Viac ako 112-tisíc návštevníkov zavítalo na prelome septembra a októbra do talianskej Bologne. Nešli na návštevu neďalekého závodu Ferrari. Dôvodom bola medzinárodná výstava CERSAIE 2019.

„Tohto medzinárodného podujatia sa zúčastňujeme každý rok. Stretávajú sa tu špičkoví výrobcovia z takmer 200 krajín, prebiehajú tu workshopy s dizajnérmi, inšpiráciu tu cítiť na každom kroku,“ povedal bezprostredne po návrate z výstavy CERSAIE Ondrěj Malovaný, riaditeľ Keramika Soukup Slovensko.

INOVÁCIE NA KAŽDOM KROKU

Na výstavnej ploche 116-tisíc metrov štvorcových ponúkali výrobcovia novinky v oblasti keramiky, vybavenia kúpeľní, tapiet, neštandardných povrchov, ale i dreva a mramoru. Inovatívne tvary a materiály, brilantné kombinácie, rôzne formy, geometrie a štýly, ktoré spĺňajú najrôznejšie požiadavky.

Výstava je určená pre architektov a dizajnérov, obchodníkov, výrobcov ale i koncových zákazníkov, ktorí plánujú realizovať stavať alebo renovovať. Priestor dostávajú aj obkladači, ktorí sa v školiacom priestore učia na praktických ukážkach nové metódy a postupy inštalácie (nielen) veľkoformátových dlažieb a obkladov v rozličných podmienkach.

V osemnástich halách dostali priestor medzinárodne uznávaní výrobcovia, viedli sa debaty o prepojení dizajnu a životného štýlu. K dispozícii boli okrem širokého výberu keramických povrchov tiež krby, sauny a sanitárne zariadenie.

MAJOLIKA

Z maioliky sa tešia predovšetkým milovníci tradičných materiálov. Svojou nevšednosťou vie doladiť moderný, no mnohokrát aj studený a surový dizajn obývacích priestorov. Marazzi predstavilo na CERSAIE nové série. LUME, ZELLIGE a D-SEGNI BLEND.

VEĽKÉ FORMÁTY SÚ EŠTE VÄČŠIE

Praktickú zmenu vo veľkých formátoch si osvojili takmer všetci výrobcovia. Štandardný rozmer 240 cm sa mení na 278 cm. Dôvodom je svetlá výška, ktorá je zvyčajne 270 cm. Nevzniká tak potreba dlažbu dorezávať. Tiež nie je potrebný trojmetrový formát, ktorý ponúkajú niektorí výrobcovia.

MODERNE HRUBÁ

Dlažby s hrúbkou 2 centimetre sa dostali do ponuky každého moderného výrobcu dlažieb. O tom, aké sú ich výhody si môžete prečítať v našom článku 2 cm dlažby – nový trend na terasy. Výrobca KRONOS predstavil na výstave novinku. Ťažkú novinku. Dlažby s hrúbkou 2 cm ponúka ju vo formátoch 120 x 240 cm a 80 x 180 cm. Položiť takúto dlažbu je výzva aj pre zručného obkladača.

INOVÁCIE V NEMECKOM PORCELAINGRES A TALIANSKEJ ABK

Dizajnéri modernej značky PORCELAINGRES doplnili sériu ROYAL STONE o množstvo nových formátov. Prudko tak zvýšili jej variabilitu. Séria wide&style od spoločnosti ABK bola rozšírená o viacero trendových tapetových dekorov, tiež o novú imitáciu terazza.

Inšpirácie z medzinárodnej výstavy sú len malý zlomok toho, čo vám vieme ponúknuť na našich predajniach. V Bratislave, Žiline a Liptovskom Mikuláši vám pomôžeme s výberom dokonalých materiálov pre váš domov.

Kontaktujte nás

Sledujte nás! Každý týždeň vám prinášame nové zaujímavosti.

FacebookInstagram