Predstavujeme vám at26 architects

Sú traja. Peter Kukučka, Branislav Loskot a Jaroslav Takáč. Spolužiaci zo štúdií architektúry na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave založili at26 architects v roku 1998.

V kreatívnom tíme pracujú spolu s ďalšími 8 umelcami. Venujú sa architektúre a interiérovému dizajnu, navrhujú rezidenčné i komerčné objekty. Príležitostne prechádzajú na aplikovaný a grafický dizajn.

Títo umelci opakovane spolupracujú aj so značkou Keramika Soukup SR, preto sme sa rozhodli, že z nich vytiahneme pár zaujímavých informácií.

KS: Vyžadujete pri návrhu a realizácii interiérov vstupný insight od zákazníkov? Aké otázky sa ich pýtate?

at26: Samozrejme! Musíme sa ich najmä opýtať k čomu inklinujú. Nie všetci sme rovnakí. Predpokladáme, že keď nás niekto osloví, už má aké také predstavy o našich realizáciách, štýle našej práce. Takže už by sme mali ľahšie nájsť spoločnú reč.

KS: Keď vytvárate interiér akú úlohu zohrávajú značky produktov? Sú pre vás rozhodujúce?

at26: Predovšetkým je pre nás dôležité, či nás daný produkt zaujme dizajnom. Značka a cena je najmä na začiatku výberu druhoradá. Vždy sa dajú nájsť rôzne alternatívy.

KS: Sledujete trendy, novinky? Riadite sa nimi?

at26: Áno, samozrejme sledujeme aktuálne trendy, cibríme svoj vkus. Navštevujeme zahraničné výstavy, sledujeme veľké dizajnérske mená. Podstatné pre nás je však zachovať aj osobitosť nášho štúdia.

KS: Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje návrhy?

at26: Nehľadáme, vkráda sa nám do snov 🙂 mrška …

KS: Aké návrhy realizujete radšej? Rodinné domy a byty alebo polyfunkčné priestory, reštaurácie, … ?

at26: Všetky! Nie je malé zadanie. Ku každému zadaniu pristupujeme zodpovedne. Všetky návrhy si vyžadujú tvorivý proces a svoj čas.

KS: Ktorú miestnosť alebo časť domu alebo bytu navrhujte najradšej a prečo?

at26: Asi living space, ale nadá sa to generalizovať. Potešia nás tie, ktoré sú v niečom zvláštne a vymykajú sa zabehaným štandardom. Či už je to zložitý pozemok, atypické požiadavky a pod. Jednoducho také, ktoré nás nenechajú v zóne komfortu a nútia nás experimentovať a hľadať nové alternatívne riešenia.

KS: Máte obľúbeného dizajnéra, ktorého tvorbu sledujete?

at26: Herzog a De Muron, Alvaro Siza, Marte & Marte, Sanaa, enota … Ale to je len zlomok, existuje veľa kvalitných štúdií.

Návrhy rezidenčných aj komerčných objektov, ktoré realizovalo štúdio at26 architects nájdete na https://www.at26architects.com. Ak sa vám páčia materiály, ktoré architekti vo svojich realizáciách používajú, pokojne sa s vašou požiadavkou obráťte na nás.

Kontaktujte nás

Sledujte nás! Každý týždeň vám prinášame nové zaujímavosti.

FacebookInstagram