Top série v roku 2019

Až 35 značiek obkladov a dlažieb ponúkame našim zákazníkov v troch predajniach Keramiky Soukup SR v Bratislave, Liptovskom Mikuláši a v Žiline. Naši zákazníci však opakovane siahajú po produktoch obľúbených značiek MARAZZI, ABK, Rako a Porcelaingres. Ukážky dlažieb z najobľúbenejších sérií za uplynulý rok, bližšie informácie, ale aj dôvody, prečo si zákazníci vyberajú práve tieto značky, uvádzame v článku. Recenziu na spomínané značky sme si pýtali priamo od našich zákazníkov na predajniach.

MARAZZI – TreverkHome

Ak ste milovníkom dreva, no praktickosť keramickej podlahy vám je bližšia, TreverkHome ponúka riešenie. Séria týchto keramických dlažieb s imitáciou dreva dodá vášmu priestoru teplý vzhľad. Ponúkame ju v štyroch farebných odtieňoch – gaštan, breza, svetlý a tmavý dub. K dispozícii sú 2 formáty 30×120 alebo 15×120 cm.

Séria D_Segni od Marazzi preniesla tradičné ručne vyrábané cementové dlaždice z Talianska do nového moderného dizajnu. V rôznych mikro a makro tvaroch, s využitím geometrických i kvetinových vzorov dokážu dlaždice malých rozmerov (20×20 cm) vdýchnuť kúpeľni či spoločenskej miestnosti veľký kus originality.

A aké sú dôvody, prečo si vybrať obklad od značky MARAZZI? Je ich niekoľko. Naša zákazníčka vybrala tie najpodstatnejšie. „Taliani to vedia v kuchyni, vedia to s autami, vedia to aj s obkladmi. Cit pre dizajn a architektúru majú schovanú vo svojom DNA. MARAZZI sú extra kvalitné obklady, ktoré budú moderné aj o 10 rokov. Nemám dôvod hľadať inú značku,“ dodala projektová architektka Zuzana.

ABK – Nest

Je cieľom vašej rekonštrukcie alebo zariaďovania jednoduchý čistý interiér? Biele steny, jednofarebné podlahy, veľké otvorené priestory? Séria Nest od výrobcu ABK prináša keramickú dlažbu v drevenom vzhľade. Odtiene hnedej i výraznej modrej vyniknú ako jednoliaty celok naprieč svetlým interiérom.

ABK – Interno 9 / Interno 9 Wide

Veľmi špecifické pre dlažbu zo série Interno 9 Wide je jej hrúbka, ktorá dosahuje len 7 mm. V kombinácii s veľkým formátom, ktorý využíva, ju interiéroví dizajnéri vyberajú do veľkých bytových priestorov, ale i do vstupných hotelových hál a polyfunkčných objektov.

Séria Interno 9 ponúka taktiež veľkoformátovú dlažbu. Vyrábaná je v dvoch povrchových úpravách – lesklá a natural. Farebné prevedenie Silver, Pearl a Dune imituje živicu a betón. Zoxidovaný betón dizajnéri pretavili do farieb Rust, Mud a Dark.

O recenziu značky ABK sa s nami podelila Jana, skúsená architektka pracujúca pre viaceré developerské spoločnosti. „Ja si vyberám ABK z jediného dôvodu. Ponúkajú decentné základné farby dlažieb, ale tiež hravé, smelé a veselé obklady, ktoré studený industriálny interiér doslova rozveselia. Jednou značkou pokryjem potreby introvertných aj extrovertných zákazníkov,“ dodala Jana.

Rako – Alba

Svetlé odtiene keramických obkladov Alba od českého výrobcu dokážu zosvetliť aj veľmi malý priestor kúpeľne či kuchyne. Vyznačujú sa prirodzenou kresbou kameňa, matným povrchom a naturálnosťou. Obklady sú dodávané vo formátoch 30×60 cm.

Pozrite si celú sériu Rako Alba

Rako – Base

Menej je viac. Platí aj v prípade basic dlažby v dizajne kameňa v sérii Base. Jemný reliéf kalibrovanej dlažby ponúka vo formátoch 30×60 a 60×60 dlažbu v štyroch odtieňoch. Slonová kosť, svetlo béžová, svetlo šedá a čierna. Funkčnou a vkusnou dekoráciou môže byť mozaika alebo reliéfny pás. Povrch obkladu je vo všetkých farbách i formátoch matný.

Z ponuky viacerých opakovane siaha na produkty značky Rako aj Marek, majiteľ malej stavebnej firmy: „Keď prihliadam na cenu a kvalitu, vychádza mi najlepšia česká značka Rako. Netlačia sa do dizajnu ako talianske značky, svojimi produktami sú bližšie slovenskému zákazníkovi.“

PORCELAINGRES – Urban / Urban Great

Keramickým obkladmi Urban a Urban Great dizajnéri zareagovali na potreby mestských moderných bytov s veľkou rozlohou. Viaceré farebné odtiene (ivory, antracit, grey, white, .. ) sú ľahko kombinovateľné s drevom, betónom, sklom a inými industriálnymi prvkami. V mestských interiéroch podčiarkne táto dlažba minimalizmus a škandinávsky štýl.

Vybrať si správnu dlažbu do domu, bytu alebo nového obchodného priestoru je náročné. Predovšetkým časovo. Keď sa inšpirujte našimi radami a zúžite svoj výber na štyri značky, budete to mať o niečo ľahšie. Ak si aj napriek tomu nebudete vedieť vybrať, pokojne sa obráťte na našich zamestnancov.

Chcete vedieť viac o najnovších trendoch zo sveta keramických dlažieb a obkladov? Radi vám pomôžeme vo výbere dokonalej keramiky pre váš interiér či exteriér.

Kontaktujte nás

Sledujte nás! Každý týždeň vám prinášame nové zaujímavosti.

FacebookInstagram